Schemat blokowy, już niebawem pojawi się wiele więcej informacji. Proszę śledzić stronę www.banerled.com

 

Element LED

Urządzenie powstało jako część kasetonu. Element sprawiający obecność ruchu sprawia, że reklama jest atrakcyjniejsza i ożywia cały statyczny obraz.

 

Film na YouTube demonstrujący Linię LED

CPU LED

Konstrukcja opiera się o układ mikrokontrolera wraz z elementami wykonawczymi zwanymi "drajwerami". Możliwości układu powiększają 3 klawisze konfiguracyjne.

1) Jasność - osiem stopni jasności świecenia

2) Krok - szybkość z jaką pojawia się kolejny rząd diod LED

3) Powtórzenie - czas dzielony po połowie oczekiwania osiągnięcia pełności i oczekiwania na zapalenie pierwszego rzędu.

Dość ciekawym rozwiązaniem jest użycie technologii PWM - Pulse Width Modulation - modulacja szerokością impulsu. Użycie PWM powoduje stopniowe pojawianie się kolejnego rzędu. Z pewnej odległości sprawia wrażenie płynnego ruchu, efekt jest naprawdę niesamowity. W poniższym filmie umieszczonym na Youtube doskonale widać omawiany efekt.

 

 

Cel projektu

Publikuję płytki oraz oprogramowanie w postaci kodu źródłowego by ułatwić bądź oszczędzić czasu dla każdego projektanta. Projekt ten jest na tyle uniwersalnym projektem, iż można go użyć w bardzo wielu różnych aplikacjach. W sezonach świątecznych lub wzbogaceniu własnej nieoświetlonej reklamy pod różnymi postaciami można podnieść atrakcyjność celu.  Obrazy płytki są w dziale download.

 

 

DW8501

Układ DW 8501 jest niezaprzeczalnie najważniejsza częścią całego urządzenia. To w jego oparciu powstał projekt. Główną cechą drivera jest wejście PWM a jego przeznaczenie gównie plasuje go w sterowaniu oświetleniem.

 

 

Schemat części CPU

Sterownik oparty jest na ATMega88, wraz z driverami LED z opcją PWM DW8501 idealnie rozwiązuje problem ilości miejsca na jeden rząd LED.

Schemat części górnej LED

 

Download wsparcie PDF

DW8501

Dioda LED

 

Download
 

Własny kod źródłowy

Schemat i płytki PCB

 

Film na YouTube demonstrujący Linię LED

 

Podkład dźwiękowy

Kompozycja i aranżacja MrTip 2013

utwór Trance Machine